Skip to content

30 000 €

SINU IDU,
MEIE TOETUS!

Liitu metsa, mulla ja elurikkuse fookusega rohekiirendiga!

Rohekiirendi eesmärk on toetada varajase faasi rohetehnoloogia ettevõtteid, aidates neil oma ideid ja lahendusi kiiremini turule tuua. Programm pakub rohetehnoloogia iduettevõtetele terviklikku arendustuge, et kiirendada nende kasvu ja aidata neil välja töötada uuenduslikke lahendusi metsa, mulla, elurikkuse ja maakasutuse valdkondades. Kiirendi keskendumine mentorlusele ja ekspertide toele tagab, et idufirmad saavad vajaliku abi takistuste ületamiseks ja oma uuenduslike ideede arendamiseks.

Kuigi Eesti rohetehnoloogia iduettevõtted panustavad järjest enam majanduse kasvamisse ning keskenduvad jätkusuutlikkusele ja kliimaeesmärkide saavutamisele, esineb neil endiselt väljakutseid, nagu piiratud kapitali kättesaadavus, andmete killustatus ja investorite huvi äratamine. 

Programm keskendub rohetehnoloogiate arendamisele, mis aitavad vähendada kliimamuutuste mõju ja edendada keskkonnasäästlikkust. Erilist tähelepanu pööratakse metsaandmete kogumise, muldade ja elurikkuse säilitamise ning nutika maakasutuse parandamisele. Eesmärk on luua keskkonnasõbralikud lahendused, mis toetavad Eesti kliimaeesmärke ja aitavad kaasa rohepöörde edendamisele. Kiirendi kaudu suurendatakse rohetehnoloogia iduettevõtete investorvalmidust ja tuuakse turule innovaatilisi lahendusi.

Eelprogrammi koolitused:

Ärimudeli arendus, sh finantsprognoosid

Müük ja turundus

Rahastusvõimalused (avalik vs. investorraha)

Esitlusoskuste koolitus

Programm

Eelprogramm

jaanuar – veebruar 2025

Vähemalt 15 meeskonda valitakse praktilisse eelprogrammi, mille käigus koostatakse põhjalik projektiplaan. Programmi käigus valmiv hinnata äriidee turupotentsiaali, idee skaleeritavust ja panust metsanduse ja põllumajandusvaldkondade rohepöördega seotud väljakutsete lahendamisse ning idee skaleeritavust.

Põhiprogramm

märts – oktoober 2025, 8 kuud

Põhiprogrammi valitakse eelprogrammi vähemalt viis kõige potentsiaalikamat iduettevõtet, kellel on olemas võimekus oma lahendusi arendada, prototüüpida ja piloteerida. 

Põhiprogrammi raames saavad kõik osalevad meeskonnad kasutada äri- ja tehnoloogiaarenduse teenuseid kogumahus kuni 30 000 eurot.

Tegevused:
  • Igal tiimil on personaalne äriarenduse juhtmentor.
  • Neli ühist töötuba (kestus umbes 4 tundi, 2 korda kuus), et koostada kvaliteetseid projektikavandeid järgmistel teemadel:
    • Ärimudeli arendus, sh finantsprognoosid
    • Müük ja turundus
    • Rahastusvõimalused
    • Esitlusoskuste koolitus
  • Iga töötoa lõpus toimuvad grupisessioonid, kus osalejad annavad kiire ülevaate projektikavandite edasiliikumisest PPP (progress, probleemid, plaanid) mudeli alusel ja arutavad seonduvaid küsimusi.
  • Kõik tiimid saavad 1:1 mentorlust tehnoloogia- ja äriarenduse valdkonna ekspertidelt.
Tulemus:
  • Eelprogrammi lõpuks valmib detailne ja põhjalik projektikavand, mille alusel valitakse parimad tiimid põhiprogrammi.
  • • Eelprogrammis saavutatud tulemuste hindamine ja valideerimine toimub valminud projektikavandite põhjal.
  • Hindamiskomisjon valib vähemalt 5 parimat meeskonda, kes kutsutakse jätkama põhiprogrammis.
Tegevused:
  • Igal tiimil on personaalne äriarenduse ja/või tehnoloogiaarenduse juhtmentor.
  • Kõik tiimid saavad kasutada tehnoloogia- ja äriarenduse valdkondlikest ekspertidest mentorite tuge 1:1 mentorluseks kõikides äri- ja tehnoloogiaarenduse spetsiifilistes teemades.
  • Põhiprogrammis on kasutusel põhjalikum grupimentorlus, mis võimaldab osalevatel tiimidel õppida üksteise kogemustest. See hõlmab lähenemisi iduettevõtluse väljakutsetele, praktilisi koostöökogemusi metsanduse, mulla, elurikkuse ja maakasutuse ekspertidega ning piloteerimise kontekstis väljakutsete lahendamist.
  • Neli ühist töötuba (umbes 4 tundi), mis toimuvad põhiprogrammi alguses iga kuu või vastavalt vajadusele. Töötubades käsitletakse süvitsi teemasid, mille osas on kõigil põhiprogrammi meeskondadel tugevamad arenguvajadused või huvid, näiteks teenusdisaini rakendamine, keskkonna- ja ühiskondliku mõju mõõtmine, strateegiline müük avalikus sektoris ning investeeringute kaasamine. Töötubade täpne nimekiri ja sisu pannakse paika pärast arenduskavade valmimist.
  • Põhiprogrammis toimub saavutatud tulemuste hindamine ja valideerimine iga meeskonna personaalse arenduskava alusel, mis sisaldab kvartaalseid eesmärke, mõõdikuid ja eelarvet.
  • Ettevõtte arengu hindamine toimub paralleelselt VentureWell või analoogse hindamisraamistiku alusel.
Tulemus:

Põhiprogrammi käigus arendavad tiimid välja oma toodete või teenuste prototüübid ja viivad läbi edukad pilootprojektid.

Kandideerimine eelprogrammi
Ettevõtete valimine
Eelprogramm
Demopäev
Põhiprogrammi valimine
Põhiprogramm
Demopäev
2. september – 15. november 2024
november – detsember 2024
jaanuar – veebruar 2025
veebruar 2025
märts 2025
aprill – oktoober 2025
oktoober 2025

Miks osaleda?

Programmis osalemine võimaldab ettevõtetel arendada oma innovaatilisi lahendusi, kiirendada prototüüpide loomist ja rakendamist ning valmistuda investorite kaasamiseks. Meeskonnad saavad individuaalset ja vajaduspõhist tuge, mis aitab saavutada seatud eesmärgid ning viia ettevõte järgmisele tasemele nii äriliselt kui ka tehnoloogiliselt. Programm avab võimaluse luua uuenduslikke lahendusi ja vähendada keskkonnamõju, aidates ettevõttel realiseerida oma täispotentsiaali. Lisaks on põhiprogrammis ette nähtud kuni 30 000 eurot toote või teenuse arendamiseks.

Kontakt

Pirko Konsa

Rene Tõnnisson

Programmijuht
rene@bia.ee

Elisabeth Tõnisson

Turunduse projektijuht
elisabeth@bia.ee

Liikuvuse ja logistika rohekiirendi projekti elluviimist toetavad: